Среда, 12.12.2018, 01:34
ДЕТЯМ и РОДИТЕЛЯМ
Главная | Каталог файлов | Регистрация | Вход
Меню сайта
Интересное
Главная » Файлы » Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників скачать

Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуск 69 "Автомобільний транспорт"
[ · Скачать удаленно () ] 04.12.2011, 10:51

Довідник

кваліфікаційних характеристик професій працівників

Випуск 69 "Автомобільний транспорт"

Книга I "Діяльність автотранспортних підприємств, автобусних станцій, вантажних станцій, транспортно-експедиційних підприємств" (надалі - ДКХПП) - є нормативним документом, обов'язковим для управління персоналом на підприємствах автомобільного транспорту всіх форм власності, який забезпечує створення та функціонування галузевої нормативної бази з праці та професійної класифікації. Кваліфікаційні характеристики професій працівників, наведені в ДКХПП, можуть бути використані в усіх підприємствах, установах та організаціях України, де є зазначені види робіт.

ДКХПП є однією із складових основи формування професійної системи підприємства, встановлює вимоги до професійного рівня працівників автомобільного транспорту та створює умови для зниження трудомісткості робіт і підвищення продуктивності праці в галузі.

Основу формування професійної системи кожного підприємства складають такі нормативні документи:

- Державний класифікатор професій України ДК 003-10 який визначає найменування професійних робіт, їх класифікацію і систематизацію за видами економічної діяльності, кодування;

- Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників (ДКХПП), що містить характеристики професій згідно з класифікатором ДК 003-2010.

ДКХПП підготовлений з урахуванням змін вимог до змісту робіт, рівня професійних знань і обов'язків, а також кваліфікаційних вимог до персоналу у сучасних умовах господарювання і

одночасно зберігає наступність, послідовність, традиції застосування та особливості побудови кваліфікаційних характеристик працівників автомобільного транспорту, які були притаманні попереднім випускам ЄТКД. Випуск 69-й враховує чинні положення законів України "Про освіту", "Про вищу освіту", "Про професійно-технічну освіту" щодо кваліфікаційних вимог до персоналу.

До галузевого випуску ДКХПП включені кваліфікаційні характеристики професій керівників, професіоналів, фахівців, технічних службовців, робітників та найпростіші професії, що є найбільш типовими для галузі автомобільного транспорту і професійні назви яких включені до Державного класифікатора професій України ДК 003-95. Назви професій, кваліфікаційні характеристики яких містить галузевий випуск ДКХПП, відповідають назвам ДК 003-95, із застосуванням термінів та слів, які лаконічно уточнюють місце роботи, виконувані роботи, сферу діяльності працівника (примітка 2 Змін N 5 до Державних класифікаторів України, затверджених наказом Держспоживстандарту України від 13.06.2003 р. N 105, чинних від 2003-07-01).

На автомобільному транспорті мають місце професії, які є загальними для всіх видів економічної діяльності (наскрізними), наприклад: головний бухгалтер, начальник відділу кадрів, економіст, юрисконсульт, двірник, сторож тощо. Кваліфікаційні характеристики з вимогами до рівня професійних знань і обов'язків для таких професій надає Випуск 1-й Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (Центр продуктивності, 2005). Наведені у Випуску 1-му кваліфікаційні характеристики працівників можуть застосовуватись суб'єктами господарювання автотранспортної галузі всіх форм власності.

Також серед персоналу автомобільного транспорту мають місце професії, які не є типовими згідно з Державним класифікатором України ДК 009-96 Класифікація видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009-96) для виду економічної діяльності "Автомобільний транспорт". Це такі професії, як наприклад: бляхар, електрогазозварник, газорізальник, коваль ручного кування, паяльщик, фрезерувальник, шліфувальник тощо. Кваліфікаційні характеристики з вимогами до рівня професійних знань і обов'язків для таких професій вміщують окремі видання ДКХПП за відповідними видами економічної діяльності.

Категория: Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників скачать | Добавил: zx058
Просмотров: 3181 | Загрузок: 268
Что говорят
Подробно
Зовнішнє незалежне тестування (ЗНО)
Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників скачать
Кое-что еще
 • Контрольные, рефераты
 • Автомастер-все про авто
 • Библиотека онлайн
 • Кадровая практика
 • Реабилитация
 • Статистика

  Онлайн всего: 1
  Гостей: 1
  Пользователей: 0

  Анализ интернет сайта
  Яндекс.Метрика